Kategorie

Co znamená, když jsou papírové košíčky "SAMONOSNÉ"

Samonosné papírové košíčky jsou vyrobeny minimálně z 70g papíru. Při plnění a následném pečení není nutné košíček vkládat do muffinového plechu. Košíček i po upečení drží pěkné svůj původní tvar.

TIP: Košíček nikdy neplňte až po horní okraj, ale maximálně do 2/3 košíčku.

-----

Papírové formy na pečení

Občas se setkávám s dotazem, zda je nutné papírové formy před pečením vysypat moukou či potřit olejem/máslem. Papírové formy mají z vnitřní strany (ta část, která přichází do kontaktu s těstem) velice tenkou silikonovou vrstu, která právě nahrazuje vymazávání olejem/máslem či vysypávání moukou.

Díky silikonové vrstvě se těsto při pečení nelepí a následné vyndání výrobku z papírové formy je mnohem jednodušší.

-----

 Jak se používá pečící papír

Pečící papír není žádnou novinkou a většina z vás jej zná. V pekárnách a cukrárnách se používá již řadu let. Někteří lidé mají obavu, zda se při pečení neuvolňují z papíru škodlivé látky, které by přešly do pečiva. Pokud používáte pečící papír od ověřených firem, tak obavy nejsou na místě.

-----

Proč používat pečící papír? Hlavně si tím usnadníte práci a z dlouhodobého hlediska i ušetříte peníze. Díky pečícímu papíru se vám nebude těsto lepit na plech. Pečivo nebo cukroví nebudete mít ze spodní strany připálené. My nabízíme pečící papír, který je opakovaně použitelný, tedy papír můžete použít minimálně 1x z každé strany co se týká třeného těsta. V případě těsta odpalovaného je možnost použití až 5x z každé strany. Další výhodou je čistota plechu, který stačí po pečení jen utřít papírovou utěrkou a plech máte opět čistý. Ušetříte tím za vodu a čistící prostředky.

-----

Jaká je spotřeba potahovací hmoty na dort?

S dorty začínáte nebo chcete zkusit jiný tvar a nevíte kolik použít potahovací hmoty? Tabulka níže vám pomůže v základním určení, kolik potahovací hmoty budete potřebovat.